Kısmen Sahte Belge Düzenleme

Vergi mükellefleri, risk analiz merkezinden gelen bilgiler, banka ve finans kurumlarından gelen bilgiler ile ihbarlar ve diğer incelemeden elde edilen delillere göre incelemeye alınabilir.

Kısmen Sahte Belge Düzenleme

Vergi mükellefleri, risk analiz merkezinden gelen bilgiler, banka ve finans kurumlarından gelen bilgiler ile ihbarlar ve diğer incelemeden elde edilen delillere göre incelemeye alınabilir. Bu incelemeler sonucunda mükelleflerin kısmen sahte belge düzenleyicisi veya münhasıran sahte belge düzenleyicisi olduğuna karar verilebilir.

Bu şekilde sahte belge düzenleme yönünden incelemeye alınan mükelleflerin defter ve belgelerinde yapılan inceleme sonucunda, ilgili mükellefin eğer söz konusu yılda düzenlediği belgelerin bir kısmının sahte olduğu tespit edilir ve bu şekilde vergi tekniği raporu düzenlenirse, bu mükellefin kısmen sahte belge düzenleyicisi olduğuna karar verilir.

Yukarıda ayrıntılı olarak anlatıldığı şekilde, kısmen sahte belge düzenleyiciden alınan sahte belgeleri ilgili dönemde bu sahteciden alan kişi ve kurumlarda, aynı dönemlerle ilgili olarak, sahte belge kullanmaktan incelemeye sevk edilecektir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin