Home Kısa Bilgiler Ekonomi Binance’dan paribuya transfer nasıl yapılır?

Binance’dan paribuya transfer nasıl yapılır?

Binance den paribuya transfer veya para aktarımı nasıl yapılır? Uluslararası kripto para borsası olan Binance’dan paribuya para aktarırken genelde BTC ve USDT cinsinden kripto para aktarımı yapılmaktadır.

Binance den paribuya transfer nasıl yapılır?

Binance den paribuya transfer veya para aktarımı nasıl yapılır? Uluslararası kripto para borsası olan Binance’den paribuya para aktarırken genelde BTC ve USDT cinsinden kripto para aktarımı yapılmaktadır. Ancak, USDT daha fazla ağ tarafından desteklenmektedir. Aktarım yapılırken TRC20 ağı üzerinden yapılan aktarımlardan bazen komisyon alınmamakta bazen de 1 USDT (dolar) komisyon alınmaktadır. Eğer, ERC20 ağı üzerinden aktarma yapılırsa, genelde minimum 18 USDT (dolar) komisyon alınmaktadır. Komisyon oranları yapıldığı zamana göre değişmektedir.

Binance’dan paribuya veya başka bir borsaya kripto para aktaracağınız zaman öncelikle 1 dolar (USDT) para gönderilmelidir. Eğer aktarma başarılı ise daha yüksek meblağlar gönderilebilir. Bazı durumlarda gönderilen tutarlar, karşı tarafa/borsaya iletilmemektedir veya geç iletilmektedir. Gönderen veya gönderilen borsanın/yazılımın boşluğu veya teknik sorun nedeniyle gitmeyen tutarları geri alabilmek, hem zaman kaybına neden olmakta hem de yüksek komisyon ödemeyi gerektirmektedir. Burada yüksek komisyon ödenme nedeni olarak ise borsalar, bu işlemin manuel müdahaleyi gerektirmesini neden göstermektedirler.

(1)Paribu hesabında cüzdan sekmesini tıklayın

(2)Tether yani USDT veya BTC’yi tıklayın

(3)Yatır sekmesini tıklayın

(4)Hangi platform üzerinden parayı yatıracağınızı seçin (TRC20 veya ERC20 vs.)

(5)Aşağıdaki USDT veya BTC yatırma adresini kopyalayın

(6)Parayı çekeceğiniz binance hesabınıza gelin

(7)Binance hesabında cüzdan sekmesini tıklayın

(8)USDT veya BTC’yi tıklayın

(9)USDT veya BTC çek’i tıklayın

(10)Adres satırına paribu’dan kopyaladığınız para çekme adresini yapıştırın

(11)Hangi platform üzerinden çekeceğinizi seçin

(TRC20 üzerinde çekerseniz minimum 1 USDT yani dolar, ERC20 platformu üzerinden çekerseniz minimum 20 dolar komisyon ödersiniz)

(12)Tutarı girin

(13)Çekme linkini tıklayın

(14)Sonrası onay aşamasıdır.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin