Yüz Kızartıcı Suçlar

Yüz Kızartıcı Suçlar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 125-e maddesine göre memurluktan çıkarılmayı gerektiren suçlardır. Ancak, mezkur Kanunda yüz kızartıcı suçların ne olduğu ve tanımı yapılmamıştır.

Yüz Kızartıcı Suçlar

Yüz kızartıcı suçlar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 125-e maddesine göre memurluktan çıkarılmayı gerektiren suçlardır. Ancak, mezkur Kanunda yüz kızartıcı suçların ne olduğu ve tanımı yapılmamıştır. Yüz kızırtıcı suçları işleyenler hakkında, hem 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre disiplin soruşturması hem de işlenen suçun çeşidine göre ceza soruşturması açılabilir.

Yüz Kızartıcı Suçların Soruşturması Nasıl Yapılır?

Yüz kızırtıcı suçlardan, 3628 sayılı Mal Bildiriminde Bulunulması ve Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Kanununun 17’nci maddesinde belirtilenlerin işlenmesi durumunda, Cumhuriyet Başsavcılıkları aynı Kanunun 18’inci maddesine göre re’sen soruşturma başlatacak ve bu suçlar için 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerin Yargılanması hakkındaki Kanununa göre yetkili amirlerden soruşturma izni alınmayacaktır.

Yüz kızartıcı suçların neler olduğu burada açıklanmıştır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin